Moment odbioru sukni ślubnej z salonu to dla wielu Panien Młodych długo
wyczekiwana chwila i zwieńczenie wielu miesięcy pracy nad ślubną stylizacją. To także wzruszający moment, który świadczy o tym, że do ślubu pozostało już niewiele czasu, a salonowe spotkania zaczynają przechodzić do historii.
W tym wpisie poznasz najważniejsze zasady dotyczące przechowywania sukni ślubnej po odbiorze. Dowiesz się także, jak przygotować się na ten dzień oraz o czym nie możesz zapomnieć.
Ostatnia wizyta w salonie
Ostatnie spotkanie w salonie przypada zazwyczaj na 2-3 tygodnie przed planowaną datą ślubu. Ważne, aby przebiegało ono w spokojnej atmosferze i abyś zarezerwowała sobie około pół godziny, by po raz ostatni przymierzyć suknię w towarzystwie krawcowej. Na to spotkanie koniecznie zabierz ze sobą obuwie ślubne, aby sprawdzić czy długość sukni jest dla
ciebie odpowiednia. Swobodnie przejdź się po salonie i zobacz, czy poruszanie się nie sprawia Ci problemu oraz czy przy chodzeniu nie następujesz na suknię.
Zwróć uwagę na tren. Poproś krawcową, aby raz jeszcze pokazała Ci sposób jego podpinania. Sprawdź także, czy podpięcie jest stabilne oraz czy czujesz się w nim komfortowo.
Kilka minut spędzonych w sukni powinno dać ci także wrażenie ogólnej wygody. Ramiączka nie powinny cię obcierać, a gorset powinien stabilnie trzymać się na wysokości talii.
Ważna uwaga od nas – ponieważ w dniu ślubu najbardziej pomocną osobą będzie Twoja świadkowa, to właśnie ona powinna towarzyszyć ci podczas odbioru sukni. Rozemocjonowana mama lub siostra mogą w tym wyjątkowym dniu zajmować się gośćmi, a z nadmiaru emocji zwyczajnie mogą pominąć pewne ważne elementy. Podczas ostatniej wizyty w salonie krawcowa zawsze podpowiada, w jaki sposób należy ułożyć suknię, jak się w niej poruszać, jak wyeksponować tren, a następnie, jak go podpiąć,
jak dopiąć dodatkowe ramiączka czy rękawki oraz jak poradzić sobie z welonem.
Zadbaj o transport
Kiedy już sprawdziłaś wszystkie wyżej wymienione elementy w sukni i jesteś gotowa do odbioru pamiętaj o zapewnieniu jej odpowiedniego transportu. Odbierając suknię w naszym salonie otrzymujesz ją od nas wyprasowaną i gotową do założenia dlatego ważne jest, aby
suknia nie pogniotła się podczas transportu.
Sugerujemy, aby przewodzić ją na tylnych siedzeniach samochodu. Wieszak można zawiesić za rączkę nad siedzeniem pasażera z tyłu tak, aby cała spódnica miała sporo miejsca na samochodowych siedzeniach. Odpowiednie zabezpieczenie sukni sprawi, że nie będziesz jej
już musiała prasować, a wiele tkanin zwyczajnie nie nadaje się do samodzielnego prasowania w domu i wymaga specjalistycznego sprzętu.
Przechowywanie sukni w domu
Kiedy suknia została już bezpiecznie dowieziona przez ciebie do domu zadbaj o odpowiednie warunki jej przechowywania. Wszystkie suknie klientkom salonu Cloo wydawane są w specjalnych, przepuszczających powietrze, nieprzezroczystych pokrowcach. To najbezpieczniejszy sposób na przechowanie Twojej wymarzonej sukni. Nasze krawcowe podczas odbioru sukni zwracają jednak uwagę na tren. Jeśli twoja suknia posiada ten wyjątkowy element, warto czasami otworzyć lekko pokrowiec i wyciągnąć tren na wierzch, okrywając dodatkowo materiałem, aby tren się nie zakurzył.
Jeśli jednak zdecydowałaś się na prostą suknię bez przedłużenia z tyłu, nie masz się o co martwić. Pozostaw suknię w pokrowcu i spokojnie czekaj na dzień ślubu.
Ważna rada – jeśli w salonie podczas odbioru sukni wszystko się zgadzało, a świadkowa została dobrze przygotowana i przeszkolona do tego jak pomóc ci przy zakładaniu sukni nie ma konieczności ponownego, kilkukrotnego mierzenia jej w domu. Kolejna istotna kwestia dotyczy tego, że suknia powinna wisieć na wieszaku, nie może być przechowywana na leżąco, aby się nie pogniotła i nie odkształciła. Wisząc na wieszaku na
specjalnie przygotowanych do tego tasiemkach masz pewność, że w dniu ślubu założysz ją w nienagannym stanie.
A po ślubie…
Kiedy już ślub, wesele oraz plenerowa sesja za tobą pamiętaj o czyszczeniu sukni. Od specjalistek ze współpracującej z salonem pralni wiemy, że przy zabrudzeniach sukni najważniejsze jest, by nie zwlekać z jej czyszczeniem. Im dłużej suknia będzie wisiała brudna, tym ciężej będzie ją doczyścić.
Jeśli weselne tańce i zabawa nieco sfatygowały twoją piękną suknię, pamiętaj, że nadal możesz liczyć na dobre wróżki, czyli krawcowe w salonie Cloo. Po zakończeniu sezonu ślubnego, czyli od listopada do lutego możemy zająć się renowacją Twojej sukni ślubnej. Umów się na spotkanie, przynieś do nas swoją suknię, a my po obejrzeniu jej stanu wycenimy zakres prac, które konieczne są do wykonania. Warunek jest tylko jeden – suknia musi być wyczyszczona.
Jak mogłaś się przekonać w tym wpisie, moment odbioru sukni ślubnej z salonu, a następnie
jej przechowywanie to istotny element, do którego również należy się przygotować. Mamy
nadzieję, że ten krótki tekst będzie odpowiedzią na nurtujące was kwestie i dzięki temu
będziesz się czuła pewnie odbierając i przechowując swoją najpiękniejszą suknię ślubną.