BARCELONA BRIDAL WEEK 2022

Po dwóch latach nieobecności na Barcelona Bridal Week powracamy! Tydzień ślubnej mody w centrum Hiszpanii to inauguracja nadchodzącego wielkimi krokami sezonu ślubnego 2023! Musimy przyznać, że splendor i rozmach, z jakim została zorganizowana Barcelońska impreza przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.

Tydzień mody ślubnej obfitował w wielu wystawców, piękną oprawę i spektakularne pokazy mody, w których również dane nam było uczestniczyć.

Dwa lata ogólnoświatowej pandemii odcisnęło mocne piętno na branży ślubnej, zatem tym milej było nam spotkać się w szerszym gronie, na żywo zobaczyć proponowane przez projektantów nowości i osobiście wybrać suknie dla Panien Młodych 2023.

Jedno, o czym możemy Was zapewnić to, że sezon 2023 obfitować będzie w rozmaitość, a mnogość trendów i propozycji sprawi, że każda Panna Młoda znajdzie swoją suknię. Rozkwit nowości to hasło, które idealnie opisuje tegoroczny BBW.

Warto dodać, że podczas tygodnia mody ślubnej w Barcelonie mogliśmy zobaczyć kolekcje twórców, którzy w wielu przypadkach przez niemal dwa lata nie tworzyli swoich pełnowymiarowych kolekcji lub wypuszczali tylko pojedyncze egzemplarze. Mamy jednak głęboką nadzieję, że ten trudy okres już za nami i że nigdy więcej nie przydarzy się w branży ślubnej.

BBW 2022 to powrót do najlepszych tradycji tej największej europejskiej imprezy ślubnej. Setki wystawców, 34 oszałamiające pokazy (w tym również z polskimi akcentami) i przede wszystkim tysiące projektów sukien ślubnych, czyli to, co nas i Was interesuje najbardziej. Na hiszpańskim tygodniu mody ślubnej zaprezentowało się ponad 320 marek więc jak zapewne się domyślacie – wybór był naprawdę ogromny!

Podczas czterodniowego wydarzenia podziwiałyśmy kreacje zaprojektowane przez największych międzynarodowych projektantów odzieży ślubnej. Dodatkowo, w targach udział biorą marki prezentujące biżuterię, dodatki, welony czy okrycia więc dawka inspiracji to porządny zastrzyk na cały kolejny rok.

Powiew natchnienia widoczny był nie tylko w nowych sukniach ślubnych, ale również w kolaboracjach, o jakie pokusili się projektanci. W tym niespotykane wcześniej połączenie hiszpańskiej Marki Pronovias z Georginą Chapman czyli twórczynią luksusowej marki Marchesa.

Podczas BBW i kilku intensywnych dni pracy, wybrałyśmy do salonu suknie dobrze znanych Wam marek: Pollardi, Ida Torez, Daria Karlozi, Modeca, Herve Paris, Libelle czy Le Papillon. Ale… nie zabraknie u nas także nowych marek, a tym samym sukien, które absolutnie nas zachwyciły, a za ich sprawą na naszej skórze pojawił się dawno niewidzialny dreszcz ekscytacji.

Te z Was, które śledzą nas na Instagramie mogły już zobaczyć przedsmak tego, co pojawi się na sezon 2023 w Cloo. Możecie być pewne, że o szczegółach i planowanych zmianach poinformujemy Was już wkrótce i mamy nadzieję, że suknie wywołają w Was niemały entuzjazm.

Ciekawostką jest, że z ponad 320 marek, aż 75% z nich to zagraniczni goście aż z 27 krajów. Co robi niesamowite wrażenie i podnosi prestiż wydarzenia. Świadczy to nie tylko o skali, ale przede wszystkim renomie wydarzenia.

Barcelona Bridal Week 2022dostarczył nam setek sukien ślubnych, świeżego spojrzenia na modę, ale także zliftingowanej klasyki w romantycznym wydaniu.

Barcelono, do zobaczenia za rok …