DLACZEGO BUDŻET JEST TAK WAŻNY W PLANOWANIU ZAKUPU SUKNI ŚLUBNEJ

Budżet na suknię ślubną bardzo często bywa w salonie tematem TABU. Chcemy odczarować ten mit i przedstawić wam kilka aspektów, które zapewne niejednej Pannie Młodej uświadomią, że planowanie budżetu może okazać się kluczowe.

Ile w ogóle kosztuje suknia ślubna?

Ceny sukien ślubnych są bardzo różne. Nie jest jednak żadną tajemnicą, że w naszym salonie ceny sukien z regularnej kolekcji rozpoczynają się od kwoty 4700zł. W tej cenie możecie wybrać już niektóre modele z kolekcji Herm’s Bridal czy Anna Sposa Group.
Na cenę sukni składa się bardzo wiele elementów, ale podobnie jak w przypadku odzieży czy marek luksusowych również suknię ślubną możecie zakupić w opcji premium. Marki Takie jak Demetrios czy Anna Sposa oferują wiele modeli, których ceny sięgają 8.000zł-10.000zł. Są to suknie couture, często z mnóstwem koralików, kryształów czy odrębnie naszywanych koronek. A ręczna praca stanowi najwyższą wartość tego typu sukni.
Wiele tegorocznych modeli oscyluje wokół kwoty 6.000zł-7.000zł. Warto też wspomnieć, że w tej cenie macie zawarte dopasowanie krawieckie, wykonywane w naszym salonie, przez doświadczone krawcowe. Każda z sukien zamawiana jest dla was indywidualnie, na wasz rozmiar, dopasowywany zgodnie z tabelą rozmiarów danego producenta.

Suknia z wyprzedaży

Jeśli nie chcesz wydawać większej kwoty za swoją suknię, możesz skorzystać z oferty wyprzedzeniowej salonu. Dotyczy ona sukien ekspozycyjnych, z wieszaka, które w trakcie trwania sezonu służyły nam do
przymiarek z Pannami Młodymi. Takie suknie są u nas w bardzo dobrym stanie i posłużą Wam bez najmniejszych przeszkód .
W przypadku sukien wyprzedażowych macie możliwość dopasowania sukni w salonie (za dodatkową opłata) lub poza nim, u waszej zaprzyjaźnionej krawcowej. Ceny modeli salonowych rozpoczynają się już od kwoty 1000z. Wiele Panien Młodych pyta, skąd bierze się tak niska cena. Zazwyczaj jest ona konsekwencją tego, że w kolejnym sezonie dany model nie będzie już produkowany. Czasami jest to związane z brakiem dostępności komponentów, z których wykonana została dana suknia.

Jak poznać cenę sukni?

W naszym salonie ceny nie są żadną tajemnicą. Po waszym zapytaniu każdorazowo podajemy konkretną cenę sukni. Możecie przeglądnąć naszą stronę lub Instagrama i wysłać zapytanie dotyczące ceny sukni lub uzyskać tę informację telefonując bezpośrednio do salonu. Warto pamiętać o tym, że biorąc pod uwagę kursy walut oraz międzynarodową inflacje, ceny sukien w trakcie roku mogą się zmieniać.

Dlaczego w swojej ankiecie lub na wizycie pytamy o budżet

Nikt nie chce Wam, zaglądać do portfela. Budżet przeznaczony na zakup sukni jest sprawą mocno indywidualną. Chcemy jednak poznać wasze preferencje aby dopasować suknię nie tylko pod względem wizualnym, ale również finansowym tak, aby nie zrujnowała waszego budżetu.
Jeśli nie zastanawiałaś się wcześniej, ile chciałabyś przeznaczyć na zakup sukni, zastanów się nad tym. Zrób odpowiedni research w salonach, których suknie najbardziej przypadły Ci do gustu. Zapytaj także koleżanek, które ten wybór mają już za sobą abyś zorientowała się z jakiego rzędu wydatkiem powinnaś się liczyć.
Warto założyć sobie maksymalną kwotę, jakiej nie chciałabyś przekroczyć.

Co jeśli suknia przekracza mój budżet?

Drogi są tak naprawdę dwie. Jeśli suknia nieznacznie przekracza założony przez Ciebie budżet i wiesz, że jeśli olśni cię na sto procent, będziesz w stanie zapłacić więcej – zaryzykuj. Często dokładając kilkaset złotych do planowanego budżetu możesz mieć swoją prawdziwą suknię marzeń a nie jej tańszy odpowiednik. Pamiętaj, suknia ślubna to jedna z nielicznych rzeczy w przypadku planowania ślubu i wesela, która jest Twoja i tylko Twoja! Jeśli ciężko na nią pracowałaś, pozwól sobie na odrobinę szaleństwa, ale pamiętaj, wszystko w granicach zdrowego rozsądku.
Jeśli jednak cena sukni znacząco przewyższa twój zaplanowany budżet, dobrze radzimy – odpuść. Nie przymierzaj i nie zaprzątaj sobie nią głowy jeśli i tak nie będziesz sobie mogła pozwolić na je zakup. Wierzcie nam na słowo, że widziałyśmy już dziesiątki, rozrywających serce sytuacji, w których Panna Młoda zakochała się w zbyt drogiej dla niej sukni. Każda kolejna przymierzana suknia nie robiła już na niej wrażenie, a efekt był taki, że kupując inny model w zamian, nie było stuprocentowej radości i euforii.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Suknia to nie wszystko! Zazwyczaj, kupując nową, zamawiają indywidualnie suknię, dopasowanie krawieckie jest już w cenie. Obejmuje ono jednak podstawową korektę i dopasowanie do sylwetki, czyli skrócenie, podniesienie na ramionach oraz taliowanie. W tej cenie nie są uwzględnione zmiany, które bardzo często chcecie wprowadzać indywidualnie, spersonalizowana przeróbka zawsze jest dodatkowo
płatna. Może to być na przykład obszycie sukni silikonem, wypełnienie niektórych miejsc dodatkowymi elementami kwiatowymi czy wykonanie rozcięcia na nodze. Musisz więc liczyć się z wydatkiem. Zapytaj swoją konsultantkę podczas wyboru sukni, czy wszystkie zmiany, o których dyskutowałyście są objęte bezpłatnym dopasowanie krawieckim.
Rzecz, którą również należy wziąć pod uwagę to dodatki. Dopinany rękaw, welon czy peleryna to elementy, za które będziesz musiała zapłacić osobno. Zapytaj o ich cenę, abyś wiedziała czy razem z zakupem sukni zmieścisz się w zaplanowanym budżecie. Suknia to nie wszystko.