DLACZEGO SUKNI ŚLUBNEJ NALEŻY SZUKAĆ TAK WCZEŚNIE?

Dla większości Panien Młodych wybór sukni ślubnej to jeden z najistotniejszych elementów ślubnych przygotowań. Każda z nich marzyła kiedyś, że stając na ślubnym kobiercu będzie wyglądała zachwycająco.
Dlatego podczas spotkań z Wami w salonie, bardzo często dziwi nas fakt, że do kwestii wyboru sukni ślubnej nie podchodzicie z odpowiednim zapasem czasu.

„Myślałam, że mam jeszcze czas”

To zdanie słyszymy zdecydowanie zbyt często. W przypadku zamawiania suni ślubnej czas ma kluczowe znaczenie. I tu pojawia się istotna kwestia związana z zamawianiem sukni ślubnej. Jeśli chodzi o nasz salon, prezentujemy w nim suknie zagranicznych domów mody ślubnej, co oznacza, że lwia część prezentowanych przez nas sukien szyta jest za granicą.
Z tego względu, w momencie zamawiania sukni należy mieć na względzie czas potrzebny nie tylko na jej wykonanie, ale również na transport do salonu.

Suknia to nie wszystko

Kiedy już wybierzesz i zamawiasz swoją suknię, myślisz często, że na tym kończy się etap oczekiwania. Nic bardziej mylnego. Przecież Twoją suknię z pewnością trzeba będzie jeszcze nieco dopasować. Tym zajmują się nasze wykwalifikowane krawcowe, ale tu również należy uwzględnić tak ważny w przedślubnych przygotowaniach – czas.
Zazwyczaj dopasowania sukien naszych Panien Młodych rozpoczynamy na około miesiąc- półtorej przed planowanym terminem uroczystości. Są to zatem kolejne tygodnie, które musisz uwzględnić składając zamówienie.

Kiedy zamawiać?

Reasumując powyższe, suknie należy zamawiać na około 6-8 miesięcy przed planowanym terminem ślubu. Dla większości producentów czas konieczny do zrealizowania waszego zamówienia wynosi 4-6 miesięcy. Zamawiając suknię z odpowiednim wyprzedzeniem masz pewność, że dotrze ona na czas, a przeróbki wykonywane będą w przyjaznej i spokojnej atmosferze.

Zamówienia „expres”

Kilku z producentów oferuje także usługę express. Dzięki temu można skrócić czas oczekiwania na suknię. Czasem nawet do 2 miesięcy. Jednak usługa ta wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przeważnie do ceny sukni należy doliczyć jeszcze 20% jej wartości. Jeśli więc zaczęłaś rozglądać się za suknią odpowiednio wcześnie, nie odkładaj swojej decyzji i nie zwlekaj. Pannom Młodym wydaje się często, że suknia ślubna „nie zając, nie ucieknie”. Nic bardziej mylnego, suknia może wam zwyczajnie uciec, jeśli
producent odmówi przyjęcia waszego zamówienia. Szkoda by było, aby twoja wymarzona suknia przeszła ci koło nosa. Jeśli więc masz pewność, że to ta jedyna, zamawiaj ją i ciesz się swoim wyborem.

Co jeśli nie mam już czasu?

Jeśli nie ma już czasu na zamówienie nowej sukni, sprowadzanej indywidualnie dla ciebie, z pomocą przychodzą modele ekspozycyjne czyli inaczej suknie salonowe. Są to modele, które w przeciągu danego sezonu ślubnego służyły nam do przymiarek z Pannami Młodymi. Takie modele zawsze są czyszczone i dopasowywane do Panien Młodych. Jednak to, o czym należy pamiętać to, że tego typu suknie w naszym salonie są w rozmiarze 38. Oznacza to, że jesteśmy w stanie dopasować suknie o jeden rozmiar w górę lub w dół.