Jak wybrać suknię ślubną?
Co warto wiedzieć przed wizytą w salonie?

Choć wyobrażałaś ją sobie wiele razy, to ostateczny wybór sukni ślubnej okazuje się nie lada wyzwaniem. Nic dziwnego, w końcu każda z nas chce w dniu swojego ślubu wyglądać jak księżniczka z bajki. Suknia ślubna to również główny atrybut panny młodej i kreacja podkreślająca Twoją kobiecość i charakter. Salon sukien ślubnych Cloo oferuje ogromny wybór różnorodnych fasonów. Zatem jak odnaleźć swoją wymarzoną suknię? Podpowiadamy!

Daj sobie czas

Poszukiwania „tej jedynej” mogą okazać się długim i żmudnym procesem. Często nie wystarcza wizyta w jednym salonie, dlatego nie zostawiaj poszukiwań na ostatnią chwilę. Pierwsze rozeznanie warto zrobić ok. 12 miesięcy przed ślubem, aby zorientować się, co do krojów, dostępności i cen. Suknię należy zamówić na ok. 6-8 miesięcy przed ślubem, aby mieć pewność, iż zdążymy ze wszystkim na czas. W niektórych przypadkach warto pomyśleć o tym nawet wcześniej, ponieważ czas oczekiwania na suknię zależy od konkretnej kolecji czy projektanta.

Zaplanuj wizytę w salonie

Przed wizytą wybierz kilka fasonów, które wpadły Ci w oko. Inspiracji możesz szukać w sieci lub znaleźć gotowe modele na naszej stronie internetowej. Wystarczy je zapisać lub wydrukować i zabrać ze sobą do salonu sukien ślubnych w Katowicach na przymiarkę. Umów się na konkretny termin i tak zaplanuj czas, aby nie przekładać przymiarki. Zarezerwuj sobie czas ok. 1 godziny. Tyle najczęściej trwa przymierzenie kilku sukni i ustalenie ewentualnych poprawek. Pamiętaj również, aby odpowiednio przygotować się na wizytę w salonie. Zadbaj o dobry biustonosz i buty na odpowiednim obcasie.

Pomyśl o budżecie

Przed wizytą w salonie zastanów się, ile możesz wydać na swoją kreację. Bez ustalenia konkretnej sumy, łatwo będzie o nadwyrężenie ślubnego budżetu. Ceny sukien wahają się od 3 do 10 tysięcy złotych. Znając swój budżet, możesz już na samym początku odrzucić zbyt drogie opcje. Konsultantka w salonie pomoże Ci również dobrać możliwe rozwiązania w graniach ustalonej kwoty. Staraj się trzymać tych ustaleń.

Zaufaj stylistce

Pamiętaj, że stylistka zna się na swojej pracy, dlatego warto słuchać jej porad. Salon sukien ślubnych Cloo w Katowicach to miejsce, w którym pracują wykwalifikowane i doświadczone stylistki. Jeśli w danym miejscu nie ma odpowiedniego rozmiaru kreacji, która wpadła Ci w oko, poproś stylistkę o przedstawienie różnorodnych możliwości poprawek. Dzięki temu będziesz mogła ocenić, czy dany fason rzeczywiście leży na Tobie idealnie.

Bądź otwarta!

Podczas poszukiwań miej otwartą głowę. Może się okazać, że Twoja wymarzona suknia ślubna nie istnieje lub fason, który wydawał Ci się idealny, nie leży odpowiednio. Na pierwszej przymiarce weź pod uwagę, jak najwięcej modeli. Przymierz również te fasony, które chciałaś teoretycznie odrzucić. Pamiętaj, że jeśli suknia ślubna nie podoba Ci się na wieszaku, to wcale nie oznacza, że na Tobie też będzie wyglądać źle.

Zaproś osoby towarzyszące

Na przymiarkę weź ze sobą 1-3 zaufane osoby. Spojrzenie osoby trzeciej pomoże w ocenie konkretnych krojów i wyborze tej jedynej. Być może fason, który podobał Ci się od miesięcy, wcale nie jest tak olśniewający, jak suknia ślubna, którą przymierzyłaś na miejscu za namową stylistki lub bliskich. Zaproś na wizytę osoby, co do których jesteś pewna, że dobrze Ci doradzą, czyli rodziców lub siostrę. Słuchaj swoich bliskich, jednak nie daj się namówić na sukienkę, która Ci nie odpowiada. To Ty masz tutaj ostateczny głos.

Pamiętaj o pozytywnym nastawieniu

Przed wizytą w salonie, warto wziąć ze sobą przede wszystkim dobry humor i sporo wolnego czasu. Takie połączenie z pewnością dobrze wpłynie na wybór wymarzonej kreacji. Pośpiech i stres często psują magiczny czas podczas organizacji wesela. Pamiętaj, że powinna to być przede wszystkim Twoja wymarzona suknia ślubna. Salon sukien ślubnych Cloo to miejsce, w którym znajdziesz wiele sukien (ponad 200 modeli), profesjonalną obsługę i gdzie z pewnością uda Ci się trafić na „tą jedyną”. Sprawdź też naszą ściągawkę jak wybrać suknię ślubną!