LUTY MIESIĄCEM ROZPOCZĘCIA DOPASOWAŃ KRAWIECKICH SUKIEN 2023

Luty to dla nas wyjątkowy miesiąc w roku. Rozpoczynamy wtedy dopasowania sukien ślubnych zakupionych w salonie w minionym roku. Ten krótki wpis pomoże wam przygotować się do spotkania w salonie z naszą krawcową. Podsumujemy nasze przymiarki w jedną całość, aby nic nie umknęło Twojej uwadze.

Jak umówić się na dopasowanie?

Ten ruch należy do nas. W momencie, kiedy zamówiona przez ciebie suknia dociera do salonu, nasze konsultantki kontaktują się indywidualnie z każdą Panną Młodą i ustalają termin spotkania. Zazwyczaj przymiarki odbywają się na 1-1,5 miesiąca przed planowanym terminem ślubu.

W jakie dni odbywają się przymiarki?

Zgodnie z umową zawartą w salonie, przymiarki odbywają się w poniedziałki, środy i piątki od godziny 14:00 do 18:00 w tym czasie nasze krawcowe są do waszej dyspozycji.

Jak długo trwa przymiarka?

Standardowo, dla każdej Panny Młodej przewidujemy 30min na spotkanie z naszą krawcową. Wystarcza to, aby omówić kwestię dopasowania sukni. Zaznaczamy wybraną przez was suknię w ramionach, talii, i biodrach, a także rozwiązujemy kwestię trenu. Pamiętajcie, że możemy go na wasze życzenie obciąć i tym samym suknia z każdej strony jest równa, lub podpiąć. Takie podpięcie to zazwyczaj 1-3 guziczki na wysokości talii do których dopinany jest tren po części oficjalnej. Jeśli podpięcie trenu cię nie
satysfakcjonuje lub zwyczajnie ci się nie podoba, możesz rozważyć opcję jego ścięcia i zastąpienia długim, katedralnym welonem.

Co jeśli schudłam?

Nasza umowa stanowi, że każdą z sukien (o ile pozwala na to jej konstrukcja) możemy dopasować o jeden rozmiar. Nie stresuj się więc jeśli właśnie o tyle schudłaś. Zmniejszymy Twoją suknię i będziesz w niej wyglądać pięknie. Jeśli jednak utrata twojej wagi była większa, będziemy musiały oszacować zakres prac konieczny do wykonania nad Twoją suknią i koszt takiej usługi ustalimy dla Ciebie indywidualnie. Podobnie sprawy się mają w przypadku konieczności poszerzania sukni.

Co powinnam zabrać?

Na przymiarce koniecznym elementem są buty ślubne. To względem ich wysokości wyznaczana jest długość sukni. Sugerujemy, aby byłą ona skrócona na około 1cm nad ziemię. Taka długość sprawi, ze będziesz swobodnie się poruszać i tańczyć. Jeśli jednak Twoje życzenie co do długości będzie inne – spełnimy je.
I najważniejsze, twoją suknie jesteśmy w stanie dopasować do jednych butów. Jeśli więc po ceremonii planujesz zmieni buty na niższe, warto przemyśleć, czy długość sukni nie powinna zostać wyznaczona właśnie do tych drugich butów. Będziesz w ich w końcu dłużej i dzięki temu swobodniej będziesz tańczyć. Kilka centymetrów w długości sukni odgrywa kluczowe znaczenie dla Twojego komfortu. Tę decyzję zawsze pozostawiamy Tobie. Bielizna również jest istotnym elementem podczas przymiarek. Naszym Pannom Młodym polecamy cielistą, laserowo ciętą bieliznę z wysokim stanem. Najlepiej sprawdzi się ona niezależnie od tego, jaki model sukni wybrałaś. Radzimy unikać bielizny w białym kolorze, ozdobionej haftami czy koronką.
Pamiętaj również, ze do większości sukien ślubnych nie będzie ci potrzebny biustonosz. W salonie oferujemy rozmaite miseczki, dopasowywane indywidualnie do twoich preferencji oraz wielkości biustu, ich koszt wynosi zaledwie 50zł, a z powodzeniem zastąpi Ci biustonosz.
Jeśli jesteś posiadaczką sporego biustu i nie chcesz ufać jedynie miseczkom, skorzystaj wcześniej z porady brafiterki możliwości są bardzo duże więc warto wcześniej skonsultować się z profesjonalistką i wybrać najlepsze dla siebie rozwiązanie.

Dodatki

Po zaznaczeniu korekt, które są do naniesienia na sukni przymiarka z krawcową dobiega końca. Nie oznacz to jednak, ze kończy się całe spotkanie zaplanowane dla Ciebie na ten dzień w salonie. Pierwsza przymiarka to również czas doboru dodatków. Możesz skorzystać z pomocy naszych stylistek i wspólnie z nimi wybrać pasujący do sukni welon, okrycie, biżuterię czy ozdobę we włosy. Opowiedz o swoich preferencjach, a dopełnimy wszelkich starań, aby dodatki współgrały z zaplanowanym przez ciebie stylem. Na dodatki radzimy decydować się podczas pierwszej przymiarki. Część z nich wymaga indywidualnego przygotowania, na które musimy mieć czas. Podczas kolejnych wizyt w salonie, tego czasu może być już zbyt mało, co będzie skutkowało odmową realizacji twojego zamówienia. Nawet jeśli wybierasz coś z gotowych elementów, podczas kolejnej wizyty może się okazać, że interesująca cię rzecz jest już zwyczajnie niedostępna, a realizacja to czasem kilka tygodni. Nie zastanawiaj się więc zbyt długo. Dobór dodatków w salonie nie zabiera zazwyczaj więcej niż 30min.

Kiedy odbędzie się kolejna przymiarka?

Termin kolejnej wizyty w salonie ustalasz indywidualnie z naszą krawcową. Pod uwagę musimy wziąć czas potrzebny na naniesienie koniecznych poprawek oraz aktualne obłożenie na naszej pracowni
krawieckiej. Miesiące od maja do września to najbardziej intensywny czas dla naszych krawcowych.

Kiedy odbieram suknię?

Jeśli podczas drugiej przymiarki Twoja suknia leży perfekcyjnie, możesz od razu zabrać ją do domu i ty samym mieć za sobą jeden z najistotniejszych elementów ślubnych przygotowań. Jeśli jednak okaże się, że konieczne są jeszcze jakieś zmiany do naniesienia w sukni, daj nam trochę czasu. Staramy się, aby każda Panna Młoda nie odbierała swojej sukni później niż na tydzień przed zaplanowanym terminem ceremonii.

I najważniejsze, rzecz, o której nie możecie zapomnieć – DOBRY HUMOR! Twoje pozytywne nastawienie jest dla nas bardzo ważne, do każdej Panny Młodej podchodzimy indywidualnie i staramy się, abyście po każdej z wizyt wyszły od nas zadowolone. Nawet jeśli pracy przy Twojej sukni będzie więcej niż zwykle, zaufaj nam. Nasze krawcowe to specjalistki w swojej dziedzinie z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w baraży. Ich profesjonalizm sprawi, ze wasze sunie będą
dopasowane i dopracowane w najmniejszym detalu!