Poradnik Panny Młodej – Jak przygotować się do przymiarek krawieckich w salonie?

Drogie Panny Młode, rozpoczynamy przygotowania do waszych ślubów w sezonie 2022! Przed nami bardzo intensywny czas pracy, dopasowań i stylizacji. Uwielbiamy ten okres w roku, podczas którego bardzo dużo się dzieje, a spotkania z Wami pełne są radości, podniecającej ekscytacji i serdeczności. Panny Młode z kwietnia i maja mają już w większości za sobą pierwsze dopasowanie swoich sukien. Ich wizyty w salonie natchnęły nas do tego, aby podzielić się z Wami kilkoma wskazówkami na to, jak przygotować się do spotkania z krawcową w Cloo. Co wziąć pod uwagę i jak ogólnie wygląda proces przymiarek krawieckich. W ty, wpisie szczegółowo odpowiemy na najczęściej zadawane przez Was pytania. Mamy nadzieję, że dzięki temu przedślubna gorączka nieco spadnie, a na spotkania w salonie będziecie przychodziły zdecydowanie spokojniejsze.

Kiedy powinna się odbyć pierwsza przymiarka?

To pytanie będzie potrzebowało dość szczegółowych wyjaśnień, bowiem kwestia jest bardzo indywidualna.
Jeśli Wasza suknia to projekt zamawiany od zagranicznego producenta, dociera ona do salonu w zasadzie gotowa. To znaczy, otrzymujemy od producenta suknię uszytą od A do Z w wybranym przez Was kolorze
i pasującym rozmiarze. Zatem poprawki konieczne w salonie są zazwyczaj kosmetyczne. Taką suknię musimy skrócić, podpiąć lub obciąć tren, czasami także zebrać w talii lub podnieść na ramionach. Takie korekty nie zajmują szczególnie dużo czasu, zatem wystarczające jest, jeśli spotkamy się z Tobą na około miesiąc przed planowaną datą ślubu. Jest to optymalny czas na wykonanie usługi krawieckiej, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że waszą suknię poprawiamy całościowo w salonie tylko raz! Co to oznacza w praktyce? Po pierwszej korekcie w salonie musisz już trzymać wagę i nie możesz schudnąć. Nie ma zatem sensu, aby spotykać się na 2 lub 3 miesiące wcześniej. Druga przymiarka, najczęściej połączona z odbiorem sukni to tak naprawdę już tylko sprawdzenie, czy wszystko w porządku i ewentualny czas na naniesienie kosmetycznych poprawek.

Pojawić się tu jednak może pewne „ale”. Wszystko bowiem zależy od tego, kiedy złożyłaś swoje zamówienie na suknię. Jeśli zwlekałaś do ostatniej chwili, musisz mieć świadomość, że Twoja suknia dotrze do salonu nawet 3 lub 2 tygodnie przed ślubem. Możesz być jednak spokojna, planując kalendarz korekt krawieckich w salonie zawsze bierzemy pod uwagę każą Pannę Młodą i rezerwujemy naszej krawcowej czas na wykonanie usługi krawieckiej dla każdej z was. Także nie martwcie się, nie ma dla nas rzeczy niemożliwych.

Inaczej sprawy się mają w przypadku projektów indywidualnych lub sukien szytych w naszej pracowni. Jeśli wasza suknia jest nietypowa lub jeśli wspólnie z naszą projektantką ustaliłaś, że wiele decyzji co do sukni zapadnie dopiero na etapie przymiarek, zazwyczaj takie korekty rozpoznamy wcześniej – około 2-3 miesiące przed planowaną datą ślubu. Chcemy, żebyś na spokojnie mogła rozważyć wszystkie ewentualności i aby nasza krawcowa pracowała w spokoju, bez presji tykającego zegara.

Szczyt sezonu

W naszej branży szczyt sezonu przypada na letnie miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień. Wtedy właśnie odbywa się najwięcej waszych ślubów. Zdarza się, że w jednym dniu ślub bierze nawet kilkanaście klientek. Jeśli więc Twoje przyjęcie zostało zaplanowane na te miesiące możliwe, ze zaprosimy Cię na pierwszą przymiarkę nieco wcześniej. Wszystko po to, aby mieć czas na wykonanie prac nad każdą suknią ślubną.

Co musisz mieć ze sobą podczas przymiarki?

Najważniejszym elementem, bez którego nie odbędzie się żadna przymiarka buty ślubne. Jeśli już wybrałaś swoją suknię, niezwłocznie rozpocznij poszukiwania butów ślubnych. Chcemy uniknąć sytuacji,
kiedy telefonujemy z zaproszeniem na przymiarkę, ale dowiadujemy się, że Panna Młoda nie ma butów. Przez takie sytuacje tracimy niepotrzebnie sporo czasu, a wasz wybór bardzo ważnego, ślubnego obuwia odbywa się w pośpiechu. Poświeć więc na to więcej czasu nieco wcześniej.
Kolejnym, równie istotnym elementem jest bielizna ślubna. Zazwyczaj rekomendujemy, aby była to bielizna w kolorze cielistym, cięta laserowo, bez żadnych koronkowych detali. Świetnie sprawdzi się ona pod wszystkimi sukniami. Nie będzie prześwitywać, a wy będziecie czuły się bardzo komfortowo. Do większości sukien doszywane są miseczki, które zastępują nam biustonosz. Nie musisz dzięki temu martwić się o ten element ślubnej garderoby. Wyjątek stanowią klientki, które już podczas zamawiania sukni zasugerowały chęć posiadania własnego biustonosza. Wtedy należy zabrać go na przymiarkę, aby sprawdzić, czy idealnie pasuje do sukni.
Jeśli zostałyście hojnie obdarzone przez naturę warto także pomyśleć o alternatywnych metodach, które podtrzymają wasz spory biust. W tym celu, przed korektą sukni w salonie warto wybrać się do profesjonalnej brafiterki, która doradzi Wam, jakie rozwiązanie będzie dla Was najkorzystniejsze.

Nasze stylistki w salonie przekażą Wam namiary na świetne i sprawdzone miejsca w Katowicach.

Przymiarka połączona ze stylizacją

Jeśli podczas wyboru sukni w salonie nie podjęłaś ostatecznej decyzji co do dodatków, które dopełnią Twój ślubny look, teraz jest na to odpowiednia pora. Świetnym rozwiązaniem jest przymiarka sukni ślubnej połączona z tzw. stylizacją. Na spotkanie z krawcową możesz przyjść po wykonaniu próbnej fryzury i makijażu, dzięki czemu dobór akcesoriów będzie znacznie łatwiejszy, a ty unikniesz niepotrzebnych dylematów. Mierząc kolczyki, welon lub okrycie w salonie od razu będziesz w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy pasują one do całości Twojej ślubnej stylizacji. Przemyśl zatem, co byłoby Ci potrzebne, a nasze konsultantki przygotują opcje, które najlepiej będą pasowały do Twojej sukni.
Decyzję o zakupie dodatków należy podjąć podczas pierwszej przymiarki w salonie, aby podczas drugiego spotkania z krawcowa wszystko było już gotowe. Niektóre akcesoria to gotowe, sprzedawane od ręki elementy, na zamówienie lub uszycie niektórych trzeba natomiast poczekać.

Sprawy techniczne

Na zakończenie warto wspomnieć, że podczas pierwszej przymiarki w salonie nastąpić powinna dopłata do pełnej wartości sukni, na co również należy się przygotować. Po zakończonej przymiarce, wspólnie z naszą krawcową ustalisz w salonie termin drugiego spotkania i odbioru sukni.


Mamy nadzieję, ze ten wpis pozwoli Wam perfekcyjnie przygotować się do korekt krawieckich w salonie. My już nie możemy się doczekać na ponowne spotkania z wami. Życzymy więc powodzenia i do zobaczenia w Cloo.

Cloo – tu spełniają się marzenia