ŚLUB I WESELE W KOLORACH CYTRYN I POMARAŃCZY

Ślub i wesele to ogromnie ważne wydarzenie w życiu każdej kobiety. Nic więc dziwnego, że przygotowujemy się do tego dnia z należytą starannością oraz dbamy o to, by nawet najmniejsze detale dopracowane były w każdym calu. Kolor przewodni wesela to niezwykle istotna kwestia. Idealna paleta kolorów nadaje ton i charakter przyjęciu weselnemu. Nastrój budowany przez odpowiednio dobrane barwy na długo pozostaje w pamięci. Kolory to gotowe symbole, które mogą odzwierciedlać Wasze temperamenty, style oraz zainteresowania. Są także dużo subtelniejsze w wyrazie niż niektóre motywy.
Na jaki zatem kolor postawić aby wpisać się w trendy panujące w sezonie 2021? Jeśli odwaga i nowoczesność idealnie was odzwierciedlają, postawcie na soczysty żółty oraz przydymiony pomarańcz!

To zdecydowanie najbardziej nietuzinkowa propozycja i nowy trend w ślubnej palcie kolorów 2021. To za sprawą instytutu pantone, który zapowiedział, że illuminating yellow, czyli zgaszony, ziemisty odcień żółtego, stanie się wiodącym kolorem w 2021 roku. Oprócz niego,
na weselach mile widziana będzie orzeźwiająca cytryna oraz nieco delikatniejsze tony. W przypadku jesiennych przyjęć śmiało możecie postawić na sezonową – musztardową paletę.

Nastrój, radość, energia

Kolor pomarańczowy symbolizuje spontaniczność, zdecydowanie i optymistyczne podejście. Wesele wykorzystujące takie barwy w motywie przewodnim,  z pewnością będzie pełne pozytywnej energii, świetnej zabawy i dobrego humoru.
Barwa pomarańczowa to połączenie czerwieni i żółci. Jest jednym z najradośniejszych kolorów. Wprowadza wesoły nastrój, kojarzy się z żywością owoców, kolorowymi ptakami, motylami, kwiatami. Możemy porównać z nim pomarańcze, które dzięki swojej soczystości i lekko kwaśnemu smakowi, doskonale odzwierciedlają znaczenie tej barwy, która dodaje mnóstwo ciepła i wspomnianej wcześniej energii. Soczysta pomarańcz jest królową koloru nadchodzącej wiosny i lata. Po zimie pełnej chłodu i szarości, kolor ten pomoże dodać energii gościom i wprawi ich we wspaniały nastrój.

Kwiaty w odcieniach pomarańczy

Wiązanka ślubna wykonana z pomarańczowych kwiatów lub liści wspaniale nawiąże do koloru i motywu przewodniego oraz idealnie kontrastować będzie z jasnym, ciepłym odcieniem sukni ślubnej. Wybór kwiatów w odcieniach pomarańczy jest bardzo duży.
Możemy zdecydować się na herbaciane, intensywnie pomarańczowe lub łososiowe róże, ciemnopomarańczowe kalie, lilie czy gerbery. Dla miłośniczek egzotyki dostępne są także pomarańczowe storczyki.
Dodatki w postaci takich kwiatów, mogą również zdobić fryzurę Panny Młodej oraz butonierkę Pana Młodego. Ciekawym akcentem w kreacji Panny Młodej będzie pomarańczowy pasek, lub dla mniej odważnych – pomarańczowe buty. Kolor ten idealnie łączy się także ze złotem – dla uzyskania elegancji, oraz zielenią, jeśli chcemy sprawić aby stało się bardziej rustykalnie i romantycznie.

Odpowiednia suknia ślubna

Jeśli o sukni mowa, warto pamiętać, iż odcienie pomarańczy i żółtego to mocne i bardzo wyraziste akcenty. Jeśli się na nie decydujemy warto aby również suknia ślubna stanowiła idealne dopełnienie tego dnia. Prezentowany przez nas model sukni ślubnej z długimi rękawami i rozcięciem idealnie wpisuje si w słoneczne, sielskie niemal klimaty. Gładka,
minimalistyczna w wyrazie tkanina sprawia, że zastosowane kolory idealnie ją podkreślają, a nienachalna stylizacja podkreśla naturalne piękno Panny Młodej.

Nikt jednak nie powiedział, ze przy pomarańczowych dodatkach sprawdzi się tylko prosta i klasyczna suknia. Spójrzcie jak zjawiskowo wygląda nowoczesna suknia ślubna Pollardi 1175. Ta brokatowa suknia w stylu hiszpanki z opadającymi ramionami i strukturalnym, połyskującym wzorem jest odważną i nietuzinkową propozycją.

Pan Młody i druhny

Jeśli Panna Młoda zdecydowała się na pomarańczowe akcenty, dobrze będzie jeśli i Pan Młody będzie posiadał element współgrający kolorystycznie z kreacją wybranki. Jeśli wiązanka Panny Młodej składa się w przeważającej części z pomarańczowych kwiatów, jeden kwiat w tym kolorze powinien znaleźć się w butonierce Pana Młodego. Garnitur w
odcieniach brązu lub camelu także będzie świetnym i nowoczesnym rozwiązaniem, idealnie wpisującym się w tą ciepłą kolorystykę.

Przy tak skomponowanej palecie barw prosi się wręcz aby druhny Panny Młodej poszły o krok dalej, odważyły się i wybrały sukienki w pomarańczowym kolorze. Dobrze będą się również prezentowały w zielonych sukienkach, z bukiecikami pomarańczowych kwiatów nawiązujących do wiązanki Panny Młodej.

Wystrój miejsca uroczystości

Wystrój miejsca ceremonii oraz sali weselnej powinien nawiązywać do motywu przewodniego wesela. Pomarańczowe obrusy i inne dekoracje wykorzystane na Sali w połączeniu z elegancką zastawą stworzą bardzo ciepły i przyjemny klimat. Pomarańczowy smak i odcień mogą pojawić się również w kompozycji tortu weselnego.

Za wybór odpowiednich odcieni dodatków warto zabrać się z pewnym wyprzedzeniem i zostawić sobie czas na ewentualne dalsze poszukiwania czy zmianę koncepcji. Prezentowany kolor pomarańczowy i wszelkie wariacje na jego temat to nietuzinkowa propozycja dla odważnych Par Młodych, którym daleko do cukierkowych detali i standardowych, weselnych koncepcji.

Jedną z nadrzędnych zasad stosowania koloru przewodniego jest to, że jest on wyłącznie dodatkiem. Nie może zatem zdominować Waszych strojów, wystroju sali i dekoracji weselnych. Stosujcie go więc z należytym umiarem, a efekt będzie wyjątkowy i niezapomniany.

Ewelina Pazdyga

Stylizowana sesja ślubna – lata 70

Pomysł, scenografia, florystyka : NABOO
https://www.facebook.com/naboo.projektznatury/?ref=br_rs
Wsparcie w organizacji, koordynacja : Agencja Ślubna „WELON & CYLINDER”
https://www.facebook.com/welonicylinder/
Foto : WOSIAK
https://www.facebook.com/wosiakfotografia/
Film : DWUDZIESTDRUGA.PL
https://www.facebook.com/dwudziestadruga/
Miejsce: WILLA SŁONECZNA W DĘBOWCU
https://www.facebook.com/WillaSlonecznaWDebowcu/
Fryzury: OWL HEADS –FRYZJER MOBILY
https://www.facebook.com/owlheads/
MAKE UP : MAKE – UP FABRYKA
https://www.facebook.com/Makeupfabryka/
Modele :
Panna Młoda : JULIA OLEŚ https://www.facebook.com/fabjulus/
Pan Młody : TOMASZ NOWICKI https://www.facebook.com/tomasz.nowicki.902
Świadkowie/goście:
MILENA KEBEDE https://www.facebook.com/milena.kebede
JAVIER CARTON WRĘBEL https://www.facebook.com/ptak.pulok
MAŁGORZATA JUREK https://www.facebook.com/sefiraaa
ALEKSANDRA JAROCKA https://www.facebook.com/aleksandra.jarocka.50
Suknie ślubne: CLOO
https://www.facebook.com/cloo.suknie.slubne/
Sukienki /kombinezony:
https://www.facebook.com/furelle/
Buty: MY WISH YOUR DREAM SHOES
https://www.facebook.com/mywishpoland/
Tort, słodkości : BLUEBERRY CAKERY – PRACOWNIA SŁODKIE KREACJI

https://www.facebook.com/Blueberry-Cakery-Pracownia-S%C5%82odkiej Kreacji-310062525770229/
Papeteria : SEULA STUDIO
https://www.facebook.com/seulastudio/
Dodatki do włosów: STYLISH YOU LUXURY ACC
https://www.facebook.com/stylishyouluxuryacc/
SAMOCHODY: ELVIS&PRISCILLA VW LOVERS
https://www.facebook.com/elvispriscillavwlovers/
POPCORN: ANILAMA
https://www.facebook.com/Anilama0/
CERAMIKA: PRACOWNIA DSCERAMIKA
https://www.facebook.com/dsceramika/