7 ZASAD PIERWSZEJ WIZYTY W SALONIE – PRZYGOTUJ SIĘ Z NAMI

WYBIERZ ODPOWIEDNI SALON

Przed wizytą w salonie warto rozeznać się, jakie suknie możesz w nim znaleźć. Każde miejsce ma bowiem swoją filozofię, styl i określony asortyment, który przecież najbardziej Cię interesuje. W tym celu najlepiej dobrze przeglądnąć stronę internetową, zobaczyć dostępne marki i modele.

W dzisiejszych czasach, kiedy z kubkiem kawy w ręku możesz bez problemu prześledzić Instagrama czy Pinteresta oglądając różne propozycje sukien ślubnych, podglądać w mediach społecznościowych konkretne salony – jesteś o lata świetlne przez dziewczynami, które swoje suknie wybierały jeszcze kilka lat temu. Renomowane i nowoczesne salony prężnie działają w mediach społecznościowych. Dzięki temu, niezależnie od tego, ile czasu pozostało do twojego wielkiego dnia, możesz na bieżąco obserwować nowości i zapisywać w pamięci telefonu suknie, które cię zainteresowały lub gromadzić ślubne inspiracje.

Kontakt z salonem za pomocą mediów społecznościowych będzie dla ciebie również łatwy i szybki. Uzyskasz dzięki temu odpowiedzi na wszelkie nurtujące Cię pytania.

Znając asortyment salonu masz większą pewność, że znajdziesz w nim właśnie to czego konkretnie szukasz. Ograniczysz dzięki temu czas poszukiwań i łatwiej podejmiesz decyzję.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zarezerwowanie sobie wizyty w salonie jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Po pierwsze, masz wtedy pewność, że obsługa salonu będzie na Ciebie czekała oraz że w pełni będzie mogła poświęcić Ci swój czas. Wybór sukni ślubnej to przecież niezwykle istotna kwestia i z pewnością zależy Ci na tym abyś była odpowiednio potraktowała i miała czas na wybór, zmierzenie sukien oraz spokojne podjęcie decyzji.

W dobie pandemii, kiedy w większości miejsc nie ma poczekalni, a ilość osób przebywających w sklepie w jednym momencie jest ograniczona, rezerwacja wizyty jest tym bardziej istotna i konieczna.

Zazwyczaj masz wiele metod na zarezerwowanie spotkania. Możesz to zrobić telefonicznie (w godzinach otwarcia salonu), mailowo lub za pośrednictwem mediów społecznościowych. Wybierz dla siebie dogodny dzień, najlepiej taki, w którym będziesz miała sporo wolnego czasu i nie będziesz musiała się spieszyć.

Pamiętaj, że intensywny czas przymiarek w wielu salonach zaczyna się już latem, zatem warto zarezerwować termin wizyty z odpowiednim wyprzedzeniem, zwłaszcza jeśli mowa o weekendowych wizytach, które cieszą się największym zainteresowaniem Panien Młodych.

ROZEZNAJ SIĘ W ZASADACH

Każdy salon sukien ślubnych ma swoje zasady i wytyczne, które obowiązywać Cię będą podczas spotkania. To, że w jednym miejscu zostały Ci one przedstawione wcale nie znaczy, że w innym będzie to wyglądało dokładnie tak samo. Mowa tu między innymi o czasie przewidzianym na Twoją przymiarkę, możliwości robienia zdjęć, zaproszenia osób towarzyszących czy ilości sukien dopuszczalnych do mierzenia podczas jednego spotkania.

Jeśli któraś z poruszanych wyżej kwestii jest dla Ciebie istotna warto zapytać o nią już na etapie rezerwowania wizyty w salonie. Wszystko po to, abyś nie była zaskoczona, a podczas wyboru sukni czuła się w pełni komfortowo.

ZAPLANUJ SWÓJ BUDŻET

Wiele salonów wprowadziło zwyczaj pytania o budżet przewidziany na zakup sukni ślubnej. To pytanie nie powinno Cię zdziwić ani zszokować. Wszystko po to, aby pomóc Ci znaleźć idealną suknię, która będzie dla Ciebie osiągalna i aby nie zrujnowała ona Twojego budżetu.

Jeśli planujesz skromniejszą uroczystość lub zwyczajnie nie chcesz wydawać na suknię majątku i jej cena ma dla Ciebie kluczowe znaczenie – poinformuj o tym konsultantkę. Zrób to już na początku spotkania, kiedy wybieracie suknie do zmierzenia.

Nie ma bowiem nic gorszego i bardziej przykrego niż zakochanie się w sukni premium, na którą nie będziesz sobie mogła pozwolić. Jeśli więc nie stać Cię na daną suknię, odpuść jej mierzenie i skup się na modelach, które realnie są w Twoim zasięgu i możesz kupić.

Wybór sukien jest naprawdę ogromny i w odpowiednio wybranym salonie, każda Panna Młoda znajdzie suknię swoich marzeń, niezależnie od budżetu.

OKREŚL SWOJE OCZEKIWANIA

Podczas Twojej pierwszej wizyty w salonie nikt nie będzie (a na pewno nie powinien) oczekiwać od ciebie pewności co do tego, jakiej sukni konkretnie szukasz. Co innego natomiast, jeśli chodzi o Twoje oczekiwania. Nie jest odkrywczym, że Internet to nieskończone źródło inspiracji i warto z niego skorzystać. Konsultantce w salonie z pewnością pomogą Twoje zdjęcia inspiracje oraz dodanie kilku istotnych informacji na temat tego, jak będzie wyglądało przyjęcie, jaki typ uroczystości planujesz oraz przede wszystkim – jak chciałabyś wyglądać w dniu ślubu.

Twoje oczekiwania w zetknięciu z mierzonymi sukniami mogą się oczywiście zmienić i absolutnie nie ma w tym nic złego i dziwnego, jednak Twój pomysł na siebie jest niezwykle ważny. Sama najlepiej wiesz co lubisz, co jest w Twoim stylu i czy w tym najważniejszym dniu chcesz postawić na klasykę, czy może pragniesz zaszaleć.

Reszta w rękach konsultantek. Pomogą Ci one dobrać odpowiedni fason sukni, który podkreśli wszystkie Twoje atuty i będzie pasował do Twojego wesela.

BĄDŹ OTWARTA

To także istotna kwestia. Zwłaszcza podczas twojej pierwszej wizyty w salonie, sprawdź różne fasony, kroje i kolory sukien. Zdecydowanie większa część Panien Młodych wybiera ostatecznie modele, o których wcześniej nawet by nie pomyślały. Dzięki temu, że będziesz otwarta łatwo uzyskasz wiedzę na temat tego, w czym wyglądasz dobrze, a co definitywnie nie jest w Twoim guście.

PAMIĘTAJ O SAVOIR VIVERE

Kiedy już umówisz się na wizytę i wszystko będzie dopięte na ostatni guzik pamiętaj o kulturze osobistej i podstawowych zasadach dobrego wychowania. Przyjdź na spotkanie punktualnie, a jeśli masz się spóźnić lub nie przyjdź – odwołaj wizytę i nie blokuj miejsca w kalendarzu. Uszanuj także wszelkie zasady panujące w salonie, o których z pewnością poinformuje Cię obsługa salonu. Jeśli coś Cię niepokoi lub dziwi – po prostu zapytaj, a z pewnością otrzymasz informację na temat nurtującej Cię kwestii.