DEKOLT W SUKNI ŚLUBNEJ JEDNYM Z NAJISTOTNIEJSZYCH ELEMENTÓW TWOJEJ KREACJI

O tym, że dekolt w sukni ślubnej to niezwykle ważny element stylizacji, chyba nikogo nie trzeba uświadamiać. Panny Młode, z którymi spotykamy się w salonie doskonale o tym wiedzą i zawsze mają wśród dostępnych opcji swoich niekwestionowanych faworytów. Dekolt wpływa na wygląd całej kreacji, potrafi odmienić styl sukni, zwrócić uwagę na atuty kobiecej sylwetki oraz odwrócić wzrok od tych elementów, na które Panna Młoda niekoniecznie chce zwrócić uwagę.

Typy dekoltów – wybierz odpowiedni dla siebie

Dekolt w serek – Klasyczny i bardzo elegancki. Sporo kobiet czuje się w nim dobrze przez to, ze nie odsłania zbyt dużo. Lekko wydłuża szyję i eksponuje obojczyki. Dekolt w serek porównać można do wycięcia w kształcie litery „U”. jest idealnym rozwiązaniem dla Panien Młodych z mniejszym biustem ponieważ odpowiednio dobrany potrafi powiększyć biust. Co prawda nie pojawia się on w sukniach ślubnych szczególnie często, ale sprawia to, że suknie z tym dekoltem stają się wyjątkowe i wyszukane. Warto zwrócić na nie uwagę podczas ślubnych poszukiwań.

Dekolt w kształcie serca – Niekwestionowany, ślubny klasyk, który co roku powraca w ślubnych kolekcjach w różnych formach. Na linii biustu, zgodnie z nazwą tworzy on kształt serca, podkreślając dekolt i eksponując ramiona. To popularny wśród wielu Panien Młodych wybór, odpowiedni dla większości sylwetek, ale szczególnie powinny zwrócić na niego uwagę Panie o owalnym kształcie twarzy. W sezonie 2024 dekolt serce występuje w odważniejszym wariancie, w postaci głębokiego wycięcia wzdłuż linii biustu. Dzięki temu, nawet tradycyjna księżniczka zmienia się, w pełną seksapilu kreację, która świetnie uwydatni biust Panny Młodej. Dekolt w kształcie serca daje też nieograniczoną wręcz możliwość stylizacji. Możesz do niego dopasować opadające ramiączka, tradycyjne szelki lub dopinane
rękawy. Suknie o tym fasonie świetnie współgrają także z ozdobnymi welonami i bogatą biżuterią. To także ponadczasowy wybór, którego z pewnością nie będziesz żałować mimo upływającego czasu.

Dekolt łódka – Przykrywa subtelnie biust, przez co wygląda szalenie elegancko. Nuta niedosłowności sprawia, że dekolt w kształcie łódki to intrygująca opcja. Dekolt ten lekko odsłania obojczyki, miękko opadając na ramiona, eksponuje także dzięki temu smukłą, długą szyję. Idealnie wyrówna proporcje Pannom Młodym z szerszą linią ramion ponieważ optycznie je pomniejsza To także doskonały dla proporcji wybór w przypadku dużych, rozłożystych sukien typu księżniczka.

Dekolt na plecach – Tak, tak. Dekolt to nie tylko to, co wyeksponować możemy w suni ślubnej przodem. Jeśli wolisz zasłonić dekolt, przenieś wycięcie na tył sukni! Tworzy to nowoczesny, zmysłowy efekt, który zwróci uwagę gości. Będzie to idealny wybór dla Panien Młodych z wyrzeźbionymi plecami, dodaje niesamowitej elegancji. Powinny na niego zwrócić uwagę także niskie Panny Młode, eksponując plecy wydłużamy bowiem optycznie całość sylwetki. Obowiązuje tu zasada: im głębsze wycięcie, tym lepiej. Nie będzie to jednak dobry wybór dla Panien Młodych obdarzonych większym biustem. Brak stabilnej konstrukcji i podtrzymania z tyłu sprawi, ze nie będziesz czuła się pewnie i komfortowo.

Dekolt w kształcie litery V – Może pojawić się z przodu lub z tyłu sukni. sezonie 2024 bardzo modne są pogłębione dekolty V, których wycięcie kończy się na linii talii. Pięknie łączyć się będzie z cienkimi, koralikowymi ramiączkami, wysmuklając tym samym całą górną część sylwetki. Odpowiednio dobrany przysłuży się zarówno Paniom z pełniejszym, jak i mniejszym biustem. Ten typ dekoltu to „pewniak”. Czuje się w nim dobrze większość Panien Młodych. Głębokość tego dekoltu zazwyczaj możesz także indywidualnie modyfikować. Ku zaskoczeniu Panien Młodych, będzie on też świetną opcją dla Pań z mniejszym biustem. Dzięki magicznym miseczkom typu push-up, biust pięknie się wypełni i zaokrągli tworząc bardzo kobiecy, ponętny efekt, o jakim zawsze marzyłyście.

Hiszpański dekolt – Stylowy i bardzo romantyczny wybór. Delikatnie eksponuje ramiona i dekolt, tworząc pięknu efekt. Pasuje do różnych typów sukien ślubnych, zazwyczaj łączy się także ze sztywniejszą konstrukcja gorsetową, która świetnie podkreśla biust ten typ dekoltu świetnie odwróci także uwagę od ramion.

Wybór odpowiedniego dekoltu zależy od preferencji, sylwetki i charakteru Panny Młodej. Dla kobiet o małym biuście zalecamy dekolty typu serek lub te w kształcie serca, podczas gdy niskie lub biuściaste Panny Młode powinny zwrócić uwagę na modele z dekoltem „V” na plecach. Dla tych, które chcą skupić uwagę na szyi, dekolt łódka będzie idealnym wyborem.

Pamiętaj, że wybierając suknię ślubną ważne jest, aby czuć się w niej pewnie i pięknie, dlatego warto eksperymentować z różnymi rodzajami dekoltów, aby znaleźć ten idealny który podkreśli naturalne piękno Panny Młodej i sprawi, że poczujesz się wyjątkowo. Suknia ślubna to niepowtarzalna kreacja, odważ się więc zaryzykować i spróbuj także czegoś, na co nigdy wcześniej się nie odważyłaś. Możemy Ci podpowiedzieć, że kobiety, które na co dzień wybierają zakryte pod szyję stylizację, na dzień ślubu wybierają wydekoltowane kreacje i odwrotnie.